10 nejčastějších dotazů o vakuoterapii: Vše, co potřebujete vědět

10 nejčastějších dotazů o vakuoterapii: Vše, co potřebujete vědět pro, 26 2023

Co to vlastně ta vakuoterapie je?

Ah, vakuoterapie, neboli therapy pomocí vakua, nám přichází s pomocí ve chvíli, kdy naše tělo volá o pomoc a chceme mu dopřát něco víc než jen klasickou masáž. Vědecky zacpávám čili na principu vytváření částečného podtlaku na pokožce, což následně vede k podporě krevního a lymfatického oběhu. Ta báječně zní, že? Ale abych byla férová, má to trochu větší širší záběr. Nejenže to pomáhá s celulitidou, kterou řeší snad každá z nás, ale i se ztuhlostí svalů, bolestí kloubů a dokonce i s regenerací po sportovním výkonu. A víte co? Dokonce to může posílit imunitní systém! No není to úžasné?

Jak vakuoterapie funguje a proč bych ji měla vyzkoušet?

Slyšíte to? To je zvuk měkkého pohupování vaší pokožky v rytmu vakuoterapeutického přístroje! Funkce se může zdát trochu sci-fi, ale je to vlastně dost prosté. Speciální přístroj vytváří podtlak, který působí přímo na pokožku a podkožní tkáň pomocí takzvaných ventúz - ba ne, to nejsou monstrózní chobotničky, i když to tak může vypadat. Ventúzky jsou průhledné nádobky různých velikostí, které se umisťují na problematičtější místa na našem těle. Jakoby ty malé nádobky na chvíli absorbovaly část naší kůže, což působí trošku bizarně, ale věřte mi, je to k pohodě. A proč byste to měla zkusit? Abych to shrnula, je to prostředek, jak dát naše tělo do pořádku, posílit zdraví a dostat trochu té relaxace zpátky do našich uspěchaných životů. A protože život bez zdraví a bez chvíle klidu je jako kapučíno bez pěny.

Na co vše můžu vakuoterapii použít - celulitida, svalová úleva a další?

Moje milé, vraťme se k našemu společnému nepříteli - celulitidě. To malé zlodějíčko plynulosti našich nohou a jiných partií. Vakuoterapie se ujme práce jako zkušený bojovník a pomůže nám s těmito proměnlivými kopečky. Ale pozor, není to jediná její doména. Jakmile zkrotne vášnivé vlny celulitidy, umí dobře posloužit také jako pomocník ve světě sportu. Sportovci ji vychvalují pro schopnost urychlit regeneraci svalů a uvolnit ztuhlá záda, ramena a další části těla, které se nám po cvičení zdají jako skalní masiv. A co třeba migrény a bolesti hlavy? Ano, mám pro vás dobrou zprávu - po několika sezeních si můžete oddechnout a těšit se z mírnějšího bubnování ve vaší hlavě. Má to, dámy a pánové, vlastně spoustu užití a je to vcelku zázračný pomocník na nejrůznější bolesti a nepříjemnosti.

Je vakuoterapie bezpečná a jsou nějaká rizika?

Z myšlenky, že nás nějaký strojek saje do malých průhledných nádobek, může někoho přejít mráz po zádech, nebo aspoň pocit lehké skepse. Ale nebojte, vakuoterapie je považována za bezpečnou proceduru, jež jde ruku v ruce s přirozenými procesy v našem těle. Samozřejmě, jako u každé terapie existují určitá doporučení a to je nutné brát vážně. Například pokud máte problémy s krevním tlakem nebo kožními onemocněními, je lepší toto s vaším lékařem konzultovat. A co možná nečekáte, i malá modřina se může objevit jako suvenýr z vakuoterapie. Ale nemějte strach, tohle není nic, co by nás mělo odradit. Většinou modřiny zmizí jak loňský sníh během několika dní a nejsou nic, co by vyžadovalo zvláštní péči.

Kolik to stojí a jak často bych měla vakuoterapii podstoupit?

Pojďme se podívat na to, jak to vlastně je s těmi financemi, protože kdo z nás by si nepřál mít neomezený rozpočet na péči o tělo? No, asi bychom pak potřebovali světový mír a každý den vanilkovou zmrzlinu k obědu. Ale zpátky na zem. Ceny vakuoterapie se mohou výrazně lišit v závislosti na tom, kde a jak často si dopřáváte tuto proceduru. Mluvíme o částkách od několika set korun až po několik tisíc, pokud se rozhodnete pro celkový balíček terapií. A kolikrát byste měla tuto terapii podstupovat? To je jako ptát se, kolikrát byste měla jít na rande s tou největší sympatií - odpověď je, že když je to účinné a příjemné, proč si to nedopřát pravidelně? Samozřejmě vše s mírou a podle potřeb vašeho těla a doporučení odborníka.

Jak se připravit na sezení vakuoterapie?

Příprava je klíčová ve většině situací v životě, ať jde o rande, pohovor nebo návštěvu tchýně. Připravit se i na vakuoterapie není od věci. A jak na to? Napřed je dobré se řádně hydratovat, protože jako auta potřebujeme na svůj chod dostatek "paliva". K tomu přidejte dobrý noční spánek, abyste přišla svěží a připravená na to, co přijde. Obstarejte si také pohodlné oblečení – nejlepší jsou volné oblečky, které nedřou a neškrtí – jako kdyby vaše tělo šlo na oběd s přáteli, ne na pracovní jednání! Je fajn se také dopředu podívat, jestli nemáte na těle nějaké otevřené rány nebo záněty, jelikož v těchto případech je lepší vakuoterapii odložit na později.

Co mohu očekávat po první vakuoterapeutické seanci?

Po první zkušenosti s vakuoterapií možná pocítíte lehkou únavu. Někdy naše tělo prostě potřebuje čas na to, aby si zvyklo na nové zkušenosti a stimuly. Mohou se také objevit menší modřiny nebo zarudnutí pokožky, ale to berte jako důkaz, že terapie pracuje! Někteří lidé hlásí téměř okamžité zlepšení pohody a úlevy od bolesti, zatímco u jiných to s sebou přináší postupnou změnu. Tak či onak, většina klientů odchází z prvního sezení s pocitem, že něco dobrého pro své tělo udělali a to je ten nejlepší pocit, který si z terapie můžete odnést.

Rady a tipy pro lepší výsledky z vakuoterapie

Vakuoterapie je jako hudba - s dobrou akustikou a správnými notami je zážitek nezapomenutelný. Takže pojdme na nějaké tipy, aby ty naše noty byly vždy správně naladěné. Jedním z klíčů pro dosažení lepších výsledků je pravidelnost. Ano, pravidelnost je naše kamarádka. Pít hodně vody a udržovat se v celkové kondici je taky dobrá idea - jako kdyby vakuoterapie byla maraton, na který se musíme připravit. A co třeba zkombinovat vakuoterapii s vyváženou stravou? Namísto toho pokušení v podobě křupavých hranolků možná zvolit nějakou tu zeleninu. Abych to celé uzavřela: buďte trpěliví, naslouchejte svému tělu a sdílejte své zážitky s terapeutem, který vám může proces ještě více přizpůsobit.