5 důvodů, proč začít s pravidelnými sportovními masážemi

5 důvodů, proč začít s pravidelnými sportovními masážemi zář, 9 2023

Zdraví je první, sportovní masáže pomáhají!

Vždy jsem měla pocit, že sportovní masáže jsou vyhrazeny jen závodníkům nebo vrcholovým sportovcům. Nicméně po nemalém množství běhání, jógy a pilates jsem si uvědomila, že sportovní masáže by mohly být dobrou volbou i pro nás, běžné fitness nadšence. A tak jsem se pustila do výzkumu a rozhodla se podělit o své poznatky. A věšte, dámy a pánové, že to bylo pořádné dobrodružství!

Za prvé, je důležité pochopit, co přesně je sportovní masáž. Jedná se o kombinaci různých technik masáže s cílem zmírnit napětí a stres v svalu a podporovat rychlé hojení. Je skvělá hned z několika důvodů, ale já si pro vás vybrala pět hlavních, které jsem shrnula do následujících kapitol.

Masáže poskytují hlubokou relaxaci a stresu sbohem

Již po první návštěvě u maséra jsem si všimla okamžitého zlepšení ve své úrovni stresu. Jedná se o úplně jiný druh relaxace, než jakou jsem kdy zažila. Můj mozek byl doslova vypnutý a já jsem byla naprosto bez myšlenek. Po masáži jsem se cítila opravdu uvolněná a zároveň plná energie. A to je přeci v dnešní době k nezaplacení!

Sportovní masáže pro lepší výkonnost a regeneraci svalů

Druhým důvodem, proč jsem se pro sportovní masáže rozhodla, bylo zlepšení mé sportovní výkonnosti. Pokud se pravidelně sportuje, svaly se stávají napjatými a stuhnutými z tréninku, což může vést k únavě a nižší výkonnosti. Sportovní masáže však pomáhají uvolnit svaly a zlepšit cirkulaci, což umožňuje rychlejší regeneraci a zlepšuje naše sportovní výkony.

Kdykoli dojde k zranění, sportovní masáže jsou tajným receptem na rychlou regeneraci

Věděli jste, že sportovní masáže mohou dokonce pomoci při zraněních? Já jsem o tom předtím neměla ani tušení! Ale ano, pravda je taková, že pravidelné sportovní masáže můžou zkrátit dobu léčení určitých zranění tím, že zvyšují průtok krve k postižené oblasti. A navíc můžou sportovní masáže také pomoci předcházet budoucím zraněním tím, že udržují svaly a šlachy pružné. Zní to skvěle, že?

Sportovní masáže pro zdravý životní styl

Jde také o to, že sportovní masáže mohou přispívat k našemu celkovému zdraví, jak tělesnému, tak i mentálnímu. Abyste dosáhli svých fitness cílů, je důležité pečovat o své tělo jak zevnitř, tak zvenčí. Občas musíme udělat krok zpět a dát tělu nějakou tu lásku a péči, kterou si zaslouží. Sportovní masáže právě k tomu dokonale slouží!

Moje osobní zkušenost se sportovními masážemi

Je těžké přesně popsat, jak se cítím po sportovní masáži, ale je to podobné jako po dobrém tréninku nebo po cestě z wellness, kde jsem měla možnost relaxovat. Je to prostě skvělé! Byla jsem skeptická vůči masážím a vždy jsem myslela, že jsou pouze pro profesionální sportovce, ale to se tak úplně neukázalo jako pravda. Dokonce i můj manžel Tomáš, který je víc než cokoli jiného fanouškem pohodového odpočinku, začal chodit na sportovní masáže a je nadšený.

Jestliže tedy uvažujete o tom, jestli by pro vás sportovní masáže mohly být to pravé, tak bych vám jedině doporučila to vyzkoušet. Nejen, že pomáhají zlepšit vaše sportovní výkony a pomáhají předcházet zraněním, ale také se po nich cítíte skvěle a jsou skvělým způsobem, jak se odreagovat a relaxovat. Navíc, kdo by odmítl dvě hodinky, kdy se o něj někdo stará a pečuje?

Sportovní masáže jsou mým novým nejoblíbenějším způsobem péče o své tělo a já doufám, že se o ně podělím s co největším počtem lidí. Tak jděte do toho a objednejte si svou první sportovní masáž už dnes!