Havajská masáž Lomi Lomi: Co všechno můžete očekávat

Havajská masáž Lomi Lomi: Co všechno můžete očekávat říj, 31 2023

Úvod do tajemství Havajské masáže Lomi Lomi

Lomi Lomi, méně známá jako Havajská masáž, je forma léčení, která je hluboko zakořeněná v polynéských tradicích. Tato technika se původně používala jako rituální metoda mediziného muže Havaje, ale v průběhu let se stala oblíbeným způsobem relaxace a regenerace. Lomi Lomi je něco, co jsem nedávno objevila a jsem ráda, že jsem měla příležitost tohle zkušenost prožít a podělit se o ni s vámi.

Následující článek objasňuje, co všechno můžeme očekávat od této unikátní a neurovnané práce s tělem. Je to jako jízda na horské dráze, plná vzrušení, ale také klidu a pokoje. Tak pojďme na to!

Základní principy Havajské masáže Lomi Lomi

Základem masáže Lomi Lomi je víra v posvátnou moc těla a v jeho schopnost léčit se. Masáž spočívá v neustálém pohybu dvou nebo více rukou terapeuta po těle klienta, který vede k hlubokému odpočinku. Je to technika, která využívá plynulé a vlnivé pohyby, které připomínají oceánské vlny, aby harmonizovaně stimulovala jednotlivé systémy a části těla.

Intenzita a také tempo masáže se mohou lišit, ale vždy je klíčové to, že je vaše těloe vedeno k hlubokému relačnímu stavu, ve kterém dochází k regeneraci a obnovení. To je něco, co můžete očekávat, uvolnění, relaxaci a obnovu energie.

Co můžete očekávat během sezení

Během prvního sezení Lomi Lomi je obvyklé, že proběhne předchozí konzultace s terapeutem. Budete se cítit uvolněně a vítáni, jakmile vstoupíte do prostoru, který je většinou naplněn jemnými vůněmi a klidnou hudbou.

Masáž začíná uklidňujícím vyčišťujícím obřadem, kdy je váš duch smířen s tělem, aby se připravil na cestu léčení. Pak terapeut začne s masáží, při které bude používat převážně palce a dlaně, ale někdy i lokty a dokonce i kolena. Zatímco některé pohyby mohou být měkké a jemné, jiné jsou silné a intenzivní, aby pronikly hluboko do svalů.

Výhody Havajské masáže Lomi Lomi

Masáže Lomi Lomi jsou známy svými mnoha výhodami a vlivy na tělo. Můžeme hovořit o fyzických, duševních i spirituálních výhodách. Fyzické výhody zahrnují zlepšení krevního oběhu, detoxikaci, odstraňování napětí v těle a obnovu energie. Na duševní úrovni masáže Lomi Lomi pomáhají snížit stres a úzkost, zlepšují koncentraci a podporují celkové duševní zdraví.

Zajímavým aspektem Havajské masáže Lomi Lomi je, že právě díky své komplexní a celkové práci s tělem může přinést také mnoho spirituálních výhod. Ať už je to prohloubení sebeuvědomění, spojení s vyšším já, nebo podpora pocitu celistvosti a harmonie.

Lomi Lomi v praxi: osobní zkušenost

Před několika měsíci jsem se rozhodla to změnit a vyzkoušet Lomi Lomi. Po několika letech práce na počítači a stresu z každodenního života jsem cítila, že potřebuji něco jiného. Něco, co mi pomůže prožít jiný druh relaxace, hluboké a pro mě neznámé.

Byla to jedna z nejlepších zkušeností mého života. Cítila jsem, jak se moje tělo uvolňuje a jak se mé myšlenky stávají jasnějšími. Pocítila jsem velkou úlevu a klid. Po sezení se mi podařilo dosáhnout stavu, kdy jsem byla plně v přítomném okamžiku, bez starostí a stresu. Postupně jsem zjistila, že mi to pomohlo lépe se vypořádat se stresem a zvýšilo moji kreativitu a koncentraci.

Proto doporučuji všem vyzkoušet Lomi Lomi. Je to krásná metoda, která dokáže naplnit tělo energií a uvolnit mysl. Je to nejen o relaxaci, ale také o objevování sebe sama a svého těla. Takže pokud máte možnost, neváhejte a vyzkoušejte to. Jsem si jistá, že to bude pro vás stejně úžasná zkušenost jako pro mě.