Jak se provádí thajská masáž?

Jak se provádí thajská masáž? říj, 24 2023

Představení thajské masáže

Pro začátek, co je to vůbec ta thajská masáž? Všichni jsme už o ní někdy slyšeli. Je známá svým specifickým přístupem ke zdraví a rehabilitaci. Ale někteří lidé mohou mít falešný dojem, že thajská masáže je o nějakých zvláštních technikách nebo exotických olejích. Ale, a teď se držte, ve skutečnosti je thajská masáž velmi komplexní systém, který v sobě kombinuje různé prvky z bylinné medicíny, manuální terapie a duchovní praxe.

Dobře, vracíme se k tématu: jak se provádí thajská masáž? Začneme tím, že si uvědomíme, že se thajská masáž většinou provádí na zemi, na pohodlné matraci. Mladší moje by si kladla otázky jako "Proč na zemi? Proč ne na masérském stole?" No, zjistila jsem, že to má kořeny v buddhistické tradici, kde mnichy učili poskytovat léčbu a ulevovat od bolesti. A mnichy neměli masérské stoly. Takže dneska budeme meditovat na zemi s thajskou masáží, stejně jako ti mnisi.

Základní techniky thajské masáže

U thajské masáže nejde jen o jednotlivé úkony, ale o celkový přístup. A ten se může výrazně lišit od toho, co může nabídnout klasická masáž. Flexibilita, stretching, hluboké stahování svalů, reflexní body, tlak na meridiány a dokonce i techniky dýchání vimaní - to je jen několik z technik, které tvoří základ thajské masáže.

Množství lidí si myslí, že thajská masáž musí být bolestivá. Ale tak tomu vůbec být nemusí! Mně se na thajské masáži líbí, že se nejprve jemně probudí tělo a pak se postupně prohlubuje. A znáte ten pocit, když vám někdo „rozmašíruje“ ztuhlé svaly? Nedělá to prdel, ale po chvíli to začne být tak příjemně uvolňující!

Porozumění energii v rámci thajské masáže

Možná, že nejzajímavější aspekt thajské masáže je jeho duchovní rozměr. Protože thajská masáž má hluboké kořeny v buddhismu, existuje silná duchovní složka, která se projevuje prostřednictvím práce s energií. Ve skutečnosti, thajská masáž je často považovaná za léčení energie, nebo "energetickou léčbu".

Po celou dobu, kdy provádíte thajskou masáž, máte být v souladu s energií svého klienta. A není to jen o fyzické energii - je to také o energetické rovnováze, o harmonii mezi tělem a duší. A toto je místo, kde se thajská masáž opravdu odlišuje od většiny jiných typů masáží.

Thajská masáž a byliny

Díky své spojitosti s tradiční thajskou medicínou, thajská masáž často využívá také bylinné léčbu. To může zahrnovat použití bylinných koulí, které jsou měkké pytlíky naplněné aromatickými bylinami. Tyto bylinné koule se zahřívají před použitím a poté se aplikují na tělo v různých bodech, aby se uvolnily svaly a povzbudily smysly.

Byliny, které se používají v thajské masáži, mohou mít různé léčivé vlastnosti. Mohou zmírnit bolest, pomoci při relaxaci, zlepšit krevní oběh nebo dokonce pomoci tělu detoxikovat. Bylinné koule jsou také skvělé pro aromaterapii, protože uvolňují příjemné vůně, které mohou napomoci k uvolnění a klidu.

Co očekávat během thajské masáže

Thajská masáž začíná klidem a uvolněním. Nemá smysl, vstoupit do masáže ve stavu stresu nebo napětí. Základem je uvolnit jak tělo, tak mysl. Během masáže se budete pohybovat různými polohami, které mohou zahrnovat ležení na zádech, na boku nebo na břiše, a masér může použít své ruce, lokty, kolena nebo dokonce nohy k provedení masáže.

Tradiční thajská masáž začíná nohama a postupuje nahoru k hlavě, pak se obrátí zpět a zakončí nohama. Každý úkon má svůj význam a působí na konkrétní část těla. Budete se cítit plnění energií, uvolnění a pohody.

Benefity thajské masáže

Thajská masáže je skvělým způsobem, jak se dostat do kontaktu se svým tělem, uvolnit napětí a přinést pohodlí a klid. Napomáhá zaplavování těla endorfiny – „hormony štěstí“, což může mít pozitivní vliv na celkovou náladu. Thajská masáž také podporuje krevní oběh, zvyšuje flexibilitu a napomáhá uvolnění svalových uzlů a napětí.

Při pravidelném provádění může thajská masáž pomoci při léčení různých fyzických problémů jako jsou bolesti zad, problémy s klouby nebo svalové napětí. Také může přinést úlevu od stresu, napomoci k lepšímu spánku a posílit imunitní systém. Opravdu, thajská masáž může být klíčem ke zdravějšímu a šťastnějšímu životu!

Můj vlastní zážitek s thajskou masáží

A teď k tomu nejlepšímu: můj vlastní zážitek s thajskou masáží. A musím říct, že to bylo něco úžasného! Pamatujete na ten okamžik, kdy jsem zmínila ty stahy svalů a tlak na meridiány? No tak, to všechno označuji za "masážní nirvánu". Po několika minutách jsem přestala vnímat, co se děje kolem mě, a byla jsem úplně ztracená v té masáži.

I když to bylo někdy dost intenzivní, nikdy to nebylo bolestivé. Cítila jsem, jak se moje tělo otevírá a jak energie volně proudí. Byla jsem tak uvolněná a klidná, že jsem se cítila jako bych byla v jiném světě. A když jsem se vrátila zpátky, cítila jsem se úplně obnovená a plná energie. Naprosto úchvatný zážitek. Myslím, že jsem se zamilovala do thajské masáže a od té doby jsem se do ní zamilovala ještě víc!

Zkuste to také, vážně. Můžete být překvapeni tím, co objevíte. A pamatujte, nedělejte si starosti, ať už jste zkušení maséři nebo úplní nováčci. Thajská masáž je o tom, být otevřený, zvídavý a uvolněný. Tak se uvolněte a užijte si thajskou masáž ve všem, co přináší. Jsem si jistá, že to bude mít pozitivní vliv na vaše tělo i duši!