Jak se zbavit celulitidy babské rady?

Jak se zbavit celulitidy babské rady? říj, 28 2023

Začínáme: Co je to vlastně celulitida?

Naši první zastávkou v našem cestě za lípšími stehny a hýžděmi je pochopit, co je to vlastně celulitida. Je to jakýsi vesmírný vetřelec, který si z našeho těla udělal svůj domov a zanechal nám... no, všichni to víme. Na tvářích máme jablečka, ale na stehnech? To jsou spíše pomeranče. Celulitida je prostě uložení tuku pod kůží, které se projevuje povrchovými nerovnostmi podobnými pomerančové kůži. Obsahuje hromadění tuku, toxinů a vody, které ničí elasticitu pokožky a způsobuje zvlnění. Ach, jak romantické.

Adéla a její báječné odvar stravou

Má kamarádka Adéla je jakousi jedoucí encyklopedií na všechno, co se týká ženského těla. Když se mi v životě něco nepovede, sedím u ní s nějakým dobrotivým čajem a přemýšlím. Jednou mi tedy prozradila své tajemství - její cesta za hladkou kůží začala na talíři. Vita-minutky, různé kombinace zdravé stravy a vyvážený jídelníček obecně jsou to, co od nás celulitida opravdu nechce a co nám v boji s ní umí opravdu pomoct. Hodně vody, ovoce a zeleniny, málo soli, alkoholu a sladkostí - to je její lekce číslo jedna

Ráda masíruju: Domácí anti-celulitidové masáže

„Ráda masíruju“ by mohlo být mým novým životním mott. Domácí masáže jsou dalším silou nástinem v boji proti naší tukové nepřítelkyni. Pomáhají zlepšit krevní oběh a navýšit lymfatický odtok, což je nezbytné pro odstraňování toxinů a přebytečné vody z tukových buněk. Kdo by si pomyslel, že se mohu zbavit celulitidy tím, že na své stehna budu koukat jako na těstíčko na pizza a budu je masírovat a hnětat (samozřejmě s mnohem víc lásky). Asi tak dvakrát až třikrát týdně nad tím strávím 5 až 10 minut a je to čas dobře strávený.

A jak je to s cvičením a celulitidou?

Nebojte se to slyšet - cvičení opravdu pomáhá! Zpevňuje svaly, podporuje detoxikaci a pomáhá tělu zbavovat se přebytečné vody a toxinů. Nejlepší jsou kardio cvičení jako běh, skákání na lano, plavání nebo jízda na kole. Ale také speciální cvičení pro zadek a stehna. Víte, moji děti si mě z toho škádlí a říkají mi, že jsem jako králíček Duracell - pořád něco dělám. Ale mně to nevadí! Miluji cítit, že jsem aktivní a že posiluji své tělo. Moje tajemství? Je snadné najít si čas na cvičení, když jej děláte jako součást svého denního režimu ať už ráno nebo večer.

Potravinové doplňky a celulitida: Pomáhají?

Máme zde malou zkratku našemu cíli. No dobře, není to zkratka, ale další stopa v naší cestě - potravinové doplňky. Je to tak. Existují zvláštní potravinové doplňky, které podporují tělo ve snaze zlepšit vzhled a zdraví kůže. Některé slibují „zářící pokožku“, jiné se specializují na „boj s celulitidou“. Jsou plné vitamínů, minerálů a antioxidantů, které pomáhají zlepšit krevní oběh, vyživují pokožku a podporují detoxikaci. Ale zapamatujte si, je to pomocník, ale ne jediný nástroj.

Konečně, nesmírně účinné estetické zákroky proti celulitidě

Na konci naší cesty se nachází lékařská estetika. Vím, tohle asi nebyla odpověď, kterou jste chtěli slyšet když začnete hledat "jak se zbavit celulitidy", ale je tu jedna věc, kterou jsem se naučila během své cesty života - pravda nikdy není jediná. Ano, je pravda, že existují některé estetické zákroky, které mohou výrazně pomoci při tvrdém boji proti celulitidě: liposukce, mezoterapie, ultrazvuková kavitace, radiofrekvence, ultrazvukové liposukce, karboxyterapie, endermologie... Protestujete? Já také. Ale také vím, že když jednáme sebe-litostí a snažíme se dosáhnout výsledků bez úsilí, všechno se nějak zvrtne.