Masáž pro dva: Tipy a triky pro dokonalou relaxaci s partnerem

Masáž pro dva: Tipy a triky pro dokonalou relaxaci s partnerem led, 16 2024

Příprava k masáži: Atmosféra je klíčová

První krok k dokonalé masáži je příprava místnosti. Vytvořte klidnou a uvolňující atmosféru, která vás oba přenese do světa relaxace. Zhasněte světla, rozsviťte svíčky a pusťte jemnou hudbu. Nezapomeňte na teplé přikrývky a kvalitní masážní olej nebo krém, který pokožku zvláční a usnadní masáž. Já osobně mám slabost pro levandulový olej, který má navíc uklidňující účinky. A důležité jsou také pohodlné polštáře; však víte jak jsem pohodlná, když jsem si chtěla jednou užít relax ve vaně a Matyáš s Adriankou na mě nechápavě civěli, proč mám v koupelně tolik polštářů!

Zvolte správné vybavení

Kvalitní vybavení je základ. Připravte si masážní stůl, pokud jeden máte, nebo pohodlnou matraci na podlaží. Masážní olej by měl být teplý, tak ho předem lehce ohřejte v dlaních nebo v olejovém ohřívači. A nezapomeňte na ručníky pro zakrytí těla či vytvoření opory pod nohy či hlavu. Ja jsem si jednou pořídila ten nejhebký ručník a pak mi ho děti i kočka Minka přivlastnili jako nejlepší spáč. No co vám budu povídat, skončil v jejich pelechu a já již doma ručníky pro masáž chystám jen tajně.

Začněte s uvolněním partnera

Prvními doteky nastavte tón masáže. Nechte partnera lehnout si na břicho, položte mu ruce na ramena a jemně je přejíždějte po zádech. Jděte od ramen k dolní části zad a zase zpět, přičemž nechte své ruce plynule sklouzávat po těle. Při těchto pomalých a uvolňujících pohybech díky klidné atmosféře partner brzy zapomene na shon dne. Moje děti jsou na toto úvodní hladění mistry, když se jednou rozhodly, že si udělají 'spa den' a Riki celé odpoledne mlsně pozoroval všechny ty legrácky.

Správná masážní technika

Zásady správné techniky jsou jednoduché. Každý pohyb by měl být cílený a jemný. Používejte různou sílu a tlak podle toho, jaká část těla je masírována. Záda a ramena snesou pevnější tlak, zatímco oblasti kolem kloubů a na hrudníku by měly být masírovány opatrněji. Nezapomeňte na správný rytmus a povrchový kontakt rukou s tělem, aby masáž byla co nejefektivnější. Přílišný tlak nebo špatné pohyby mohou partnera spíše bolet než uvolnit.

Relaxační masážní techniky

Relaxační masáže se soustředí na uvolnění svalového napětí a psychické pohody. Můžete začít například efleuráží, což je technika lehkého hladění kůže. Poté můžete přejít na Petrissage, kde svaly jemně hnětete a zlepšujete tak jejich prokrvení. Shiatsu je další technika, která se šetrným tlakem na akupunkturní body snaží čelit stresu a únavě. Mě osobně oblíbila technika horkých kamenů, která je hitem jakýmkoliv zimním večerem.

Sportovní masážní techniky

Sportovní masáže jsou intenzivnější a zaměřují se na specifické svalové skupiny, které jsou vystaveny námaze. Techniky jako je hloubková tkáňová masáž či trigger point terapie pomáhají uvolnit hluboké vrstvy svalů a jsou efektivní zejména po fyzické aktivitě. Pokud váš partner praktikuje sport nebo trpí svalovými bolestmi, tato forma masáže může být pro něj ideální. No nekupte to, můj malý Matyáš jednou potřeboval po fotbale masáž a já se do ní pustila s vervou, až jsem si málem vyvrtla palec!

Uvolnění krku a ramen

Krční a ramenní partie jsou často zdrojem bolesti kvůli stresu a špatnému držení těla. Při masáži těchto oblastí používejte střední až lehký tlak a věnujte se každému svalu zvlášť. Zpočátku může být partner trochu napjatý, ale správnými pohyby a tlakem se svaly postupně uvolní. Mní tip: nezapomeňte na masáž v oblasti lopatek a podél páteře, kde je hodně svalových uzlů.

Masáž rukou a nohou

Ruce a nohy také zaslouží svou dávku pozornosti. Masáž dlaní, prstů, chodidel a lýtek povzbudí krevní oběh a uvolní svaly v těchto končetinách. Nezapomeňte na akupresurní body na chodidlech, které mohou ovlivnit celkovou pohodu a uvolnit napětí v celém těle. Já sama jsem po masáži chodidel jako v bavlnce a můj papoušek Riki by nejraději toto péčení o nožky začlenil do svého denního programu!

Závěrečná relaxace

Na konci masáže nechte partnera chvilku odpočívat, přikrytého ručníkem, a v tichosti si užívat pocitu uvolnění. Nabídněte mu teplý čaj nebo vodu s citrónem, aby podpořil detoxikaci a hydrataci těla. Závěrečná relaxace je pro hloubku relaxace stejně důležitá jako samotná masáž.

Pečujte i o svůj postoj

Během masáže je důležité myslet na svoji vlastní pohodlí a správné držení těla. Nestůjte ve špatné pozici, která by mohla způsobit napětí ve vašem těle nebo vás dokonce bolet. Mějte na paměti, že právě od vaší pohody bude záviset pohoda vašeho partnera. A všechny ty rozjařené chvíle, kdy se dokážeme vzájemně hýčkat, by neměly skončit bolestivým zády!