Vše, co jste kdy chtěli vědět o lymfatické masáži

Vše, co jste kdy chtěli vědět o lymfatické masáži srp, 14 2023

Začátek mé cesty s lymfatickou masáží

Na začátek bych vás chtěla vzít na malou cestu do minulosti. Můj první setkání s lymfatickou masáží bylo trochu neočekávané. Bylo to, když mi můj manžel Jaroslav, po návratu z práce, daroval poukaz na lymfatickou masáž. Přiznám se, že jsem v tu chvíli moc netušila, co to je. Místo toho, aby to bylo pro mě jako narozeninový dárek, vnímala jsem to spíše jako další oběť na oltář zdraví.

Po přečtení o lymfatických masážích online jsem byla dost skeptická. Hlavně kvůli mé neschopnosti vydržet sedět klidně déle než pět minut. A poté, co jsme si s Jaroslavem večer v posteli povídali o tom, co jsem se dozvěděla, přemýšlela jsem, zda bude můj křeček Archibald schopen vydržet tak dlouho bez mé pozornosti.

Co je to lymfatická masáž?

Ale dovolte mi, abych vás zavedla do světa lymfatické masáže. Tato technika se věnuje hlavně tomu, jak stimulovat lymfatický systém. A proč? Lymfatický systém je klíčový pro naše zdraví, je to naše tělesná obrana proti chorobám a infekcím. Jedná se vlastně o síť cév a uzlin, které transportují lymfu - bílou tekutinu, ve které se vznášejí bílé krvinky, které bojují proti cizích tělům a infekcím v našem těle.

Lymfatická masáž je pak technika, která pomáhá tomuto systému pracovat efektivněji. Masáž sestává z řady jemných, rytmičkých pohybů, které stimulují průtok lymfy tělem. A teď už bychom se měli podívat na mé první jednání s lymfatickou masáží.

Moje první lymfatická masáž

Moje první lymfatická masáž byla úplně něco jiného, než jsem očekávala. Byla to vlastně velmi uvolňující a relaxační zkušenost. Napodobil bych to tak, že kdyby moje tělo bylo zahrádkou, lymfatická masáž by byla jakousi zahradnickou službou, která by procházela všechny zákoutí a udržovala všechno vč. mého malého „křečka“ v těle v pořádku.

Posléze jsem zjistila, že lymfatická masáž je daleko víc než jen uvolňující masáž. Je to opravdový dar pro naše tělo. Má celou řadu zdravotních přínosů, jako je například zlepšení imunitního systému, odstraňování toxínů z těla, pomoc s otoky a záněty a mnoho dalších.

Přínosy lymfatické masáže

Co všechno nám tedy lymfatická masáž může nabídnout? Na tuto otázku jsem vám už částečně odpověděla, ale to nebylo všechno. Lymfatická masáž může například také pomoci při hubnutí. Díky tomu, že se z těla odstraňují toxiny a zároveň se zlepšuje oběh a metabolismus, může tělo lépe fungovat a spalovat kalorie efektivněji.

A pro ty, kteří trpí chronickou únavou nebo stresem, může být lymfatická masáž opravdovým požehnáním. Masáž pomáhá uvolnit napětí v těle, povzbuzuje relaxaci a může vést k lepšímu spánku.

Lymfatická masáž a moje zkušenost

Nakonec jsem byla s lymfatickou masáží tak nadšená, že jsem se rozhodla absolvovat kurzy, abych se stala certifikovanou lymfatickou terapeutkou. Ráda bych toto darování pokračovala dále a pomáhala ostatním lidem vylepšit jejich zdraví a pohodu. A věřte mi, neexistuje nic lepšího, než vidět úsměv na tváři člověka, kterému jste pomohli cítit se lépe.

Jsou to již tři roky, co jsem se začala věnovat lymfatickým masážím a můj život se od té doby změnil. I když je to někdy náročné a vyčerpávající, určitě to stojí za to. A nejlepší je, že můžu tyto zkušenosti sdílet s vámi a možná vás inspirovat k tomu, abyste se o lymfatické masáži dozvěděli více. Ok, možná teď z toho mám trochu electický úsměv, ale víte, jak to my blogerky máme.

Lymfatická masáž a vy

Nakonec bych vás chtěla povzbudit k tomu, abyste se dozvěděli více o lymfatických masážích a možná i vyzkoušeli. Je to skvělý způsob, jak se postarat o sebe a své tělo. A věřte mi, když říkám, že to je něco, co si zasloužíte.

Možná si teď říkáte, proč byste měli vyzkoušet něco nového, jako je lymfatická masáž. Odpověď je jednoduchá - protože je to dobře. Je to příjemné, uvolňující a může vám přinést mnoho zdravotních benefitů. Takže proč ne?