Zažijte úlevu od bolesti s pomocí klasické masáže

Zažijte úlevu od bolesti s pomocí klasické masáže zář, 5 2023

O kouzlu klasické masáže

Chápu, chápu, byly dny, kdy mě bolest svalů a kloubů přinutila váhat, zda bych měla vstát z postele nebo si raději zakrýt hlavu polštářem a předstírat, že dnešní den se ještě nezačal. Kdo by se také chtěl potýkat s nepohodlím, které vám brání v požitkáření každodenních aktivit? Ale víte, co mi pomohlo překonat tuto bolest? Klasická masáž, moji drazí. Moji masérští čarodějníci mi pomohli hrotit můj osobní boj proti bolesti a stresu. Říkáte si, jak to dělají? Pomocí tlaku prstů na to správné místo a rituálu, který se zdá být stejně magickým jako příběhy o Archibaldovi, mém křečkovi, když vykládá tarotové karty.

Terapeutické účinky masáže

A teď k něčemu trochu vážnějšímu. Klasická masáž není jen zdrojem úlevy. Podle mnoha studií má pozitivní dopad na celkové zdraví. Pomáhá uvolnit svalové napětí, zmírnit stres a podporovat pocit blaha a koncepcí. Je to jedna z nejstarších a nejjednodušších forem péče o tělo. A tyto dny, kdy se snažíme přežít v tomto uspěchaném světě, je tato péče často opomíjnána v zápětí záležitostí.

Základy klasické masáže

Možná si myslíte, že masáž je jen o tom, že někdo na vás tlačí a táhne, aby se vám ulevilo - ale ne to je o mnoho více. Je to o tlaku, technikách a toku. Každá klasická masáž začíná povrchními hmaty, které připravují tělo na hlubší práci. Poté následují různé techniky, jako je hnětení, tření a klepání. To vše se dělá s respektem k člověku a jeho tělu. Uvědomíte si, že se díky tomu cítíte uvolněnější a lehčí. Dokonce můj křeček Archibald si občas užívá nějaké té masážky, když ho hladím po zádech poté, co běhá na svém křeččím kole. A víte, co? Myslím, že mu to dělá dobře.

Tipy pro zlepšení výsledků masáže

Já vím, já vím. Masáž nemá jen očarující hemžení rukou a tlak. Jsou to i tipy a triky, které můžete aplikovat před, během a po masáži, aby bylo vaše masážní zážitek ještě lepší. Například před masáží se snažím jíst lehce a hodně se hydratovat. Během masáže se snažím dýchat hluboce a uvolnit svou mysl. A po masáži je dobré opět dobře se hydratovat a dopřát si odpočinek. To je základní magický recept, který mi pomohl dosáhnout úplné úlevy od bolesti a napětí, které někdy pociťuji.

Některé zajímavé fakty o klasické masáži

Víte, že termín „masáž“ pochází z francouzského slova "masser", což znamená „gnout“? A nebo že masáž byla už dávno považována za metodu léčby v mnoha kulturách po celém světě? Staré civilizace v Egyptě, Řecku a Indii používaly masáž jako jednu z hlavních forem léčby. Dokonce i naše předky v České republice jejich praktikování masáže sahá až do období středověku! No není to úchvatné?

Aktivní odpočinek se svým tělem

Pamatujete si, když jsem řekla, že s 40% šancí zahrnuji příběh ze svého života, pokud je to v souladu s tématem? Tak tady je jeden malý. Když moje dcerka Vita vyrostla na dost velkou, aby měla zájem o masáže, odnesla jsem ji na naši první mateřskou dceru masážní seanci. A víte, co se stalo? Obě jsme si to užily do puntíku! Nejen, že nás to zbavilo napětí a stresu, ale také nám to poskytlo příležitost strávit čas spolu a vychutnat si nějaký ten rodičovský čas. A to je to nejdůležitější, co jsem z té situace vytěžila. Protože na konci dne jsem si uvědomila, že masáž je nejen o aktivním odpočinku se svým tělem, ale také o tom, jak posloucháme a pečujeme o sebe navzájem.