Anticelulitidní masáž: Jak na to?

Anticelulitidní masáž: Jak na to? lis, 18 2023

Základní informace o celulitidě

Věci, o kterých nikdo nemluví, ale které trápí většinu z nás - celulitida. Světa nepřítel číslo jedna. S rostoucím věkem se těch nezvaných jam na těle začne postupně zvyšovat, dokud nepřijde chvíle, kdy se tím snad žena začne stresovat více než svými vráskami. A co je na celulitidě to nejzajímavější? Že se jí nemůžete zbavit jen dietou a cvičením.

Někteří lidé tvrdí, že je to genetické. Jiní tvrdí, že je to důsledek špatného jídelníčku nebo neaktivního životního stylu. Ale pravda je někde uprostřed. Celulitida je problém, který může postihnout každou z nás, bez ohledu na věk, tělesnou hmotnost nebo pohlaví. Avšak jsem objevila něco, co mi pomohlo tento problém částečně vyřešit, a tím je anticelulitidní masáž.

Anticelulitidní masáž a její výhody

Anticelulitidní masáž je speciální druh masáže, která se zaměřuje na oblasti těla s vysokým výskytem celulitidy. Cílem anticelulitidní masáže je stimulace lymfatické soustavy, která pomáhá odstraňovat nežádoucí toxiny a nadbytečnou vodu z těla. Tímto způsobem se zlepšuje krevní oběh a elasticita pokožky.

Ale nejen to. Anticelulitidní masáž může pomoci zredukovat vzhled celulitidy, zlepšit pokožku a také ulehnout při bolestech svalů. Tito malí hrdinové nám mohou pomoci uvolnit napětí, stres a zkvalitnit náš celkový zdravotní stav.

Techniky anticelulitidní masáže

Existuje celá řada technik, které lze použít při anticelulitidní masáži. Nejpopulárnější z nich je tření, hnětení, stlačování a vibrace. Při tření se oblast masíruje prsty nebo dlaněmi, přičemž se snažíme dosáhnout hlubokých vrstev pokožky.

Hnětení je jemnější technika, při které se svaly a kůže jemně hnětou mezi prsty. Stlačování spočívá v pevném stlačování oblastí postižených celulitidou. A vibrace je technika, při které se rychle otřásá s pokožkou, aby se pomocí vibrací uvolnily toxiny.

Self-masážní techniky

Nemusíte chodit na profesionální masáže, abyste měli prospěch z anticelulitidní masáže. Můžete to udělat pohodlně doma. Nemusíte mít žádné speciální dovednosti nebo nástroje. Vše, co potřebujete, jsou vaše ruce, trochu času a několik základních technik.

Několikrát týdně si věnuji pár minut masáži problémových oblastí. Používám techniku hnětení, která je pro mě nejpohodlnější. Je to velmi jednoduché. Stačí si sednout na pohovku, zapnout svůj oblíbený seriál a začít masírovat.

Tipy a triky pro lepší výsledky

Chcete dosáhnout lepších výsledků? Já také. Takže tady mám pro vás pár tipů a triků, jak dosáhnout co nejlepších výsledků.

Zaměřte se na oblasti s vysokým výskytem celulitidy, jako jsou stehna, boky, zadek a břicho. Používejte olej nebo krém na celulitidu, aby byla pokožka hebká a masáž měkčí. Pijte hodně vody, aby se toxiny lépe odstraňovaly z těla. A hlavně, buďte trpěliví. Výsledky se neobjeví přes noc, ale pokud budete důslední, určitě je uvidíte.

Můj oblíbený produkt na anticelulitidní masáž

Můj osobní favorit je anticelulitidní olej od značky XYZ. Koupila jsem si ho na základě doporučení mé kamarádky a byla jsem nadšená.

Tento olej má příjemnou vůni, lehce se nanáší a nezanechává mastný film na pokožce. A co je nejdůležitější, opravdu mi pomohl snížit výskyt celulitidy.

Příhoda z mého života

Od té doby, co mám děti, si učím Ema a Rostislava, že tělo není něco, čeho by se měli stydět, a že je důležité o ně pečovat. Oba mi pomáhají chystat se na moje anticelulitidní masáže, čímž se stávají hodnotnou součástí našeho každodenního života. Nejenže obohacují naše rodinné vazby, ale také vytvářejí vlastní zvyky a rutiny, které jim pomáhají udržovat zdravé tělo.

A tak, jako se starám o své tělo a vzdělávám své děti o důležitosti tělesné péče, povzbuzuji i vás, aby jste se staraly o své tělo tak, jak si zaslouží.