Breussova masáž pro zdraví: Objavte přínosy a techniky

Breussova masáž pro zdraví: Objavte přínosy a techniky led, 9 2024

Breussova masáž jako cesta k harmonii těla a mysli

Znáte ten pocit, když se probudíte a cítíte se jako byste běhali maraton, ačkoliv jste strávili celý den v kanceláři zahrabaní v papírech? Nebo když vám krk tuhne tak, že byste mohli sloužit jako model pro královské strážce u Buckinghamského paláce? No právě, a já jsem si řekla, že už dost! Začala jsem pátrat po metodách, jak si s tímto nepříjemným průvodcem našich uspěchaných dnů poradit. A právě tak jsem narazila na Breussovou masáž. Což je, pro ty z vás, kdo netuší, co to je, taková ta masáž, při které vám nejde o to, abyste absolvovali mistrovství ve vzdychání bolestí, ale o to, abyste své tělo nakopli k sebeléčbě.

Dovolte mi trochu pracovat s vaší představivostí - jste nyní sochařem, a vaše tělo je sádra čekající, aby z ní vyloupnul krásnou sochu. Breussova masáž je jako hrubý tesák, který postupně odbourává veškerý stres, unavené svalstvo a energetické bloky. Nejdřív možná trochu zeškrábe, ale výsledek stojí za to! Zaznamenala jsem, že po několika sezeních už dokážu počítat ovečky i bez toho, abych se je snažila shánět na nějakém imaginárním pašeráckém trhu před spaním.

Tajemství Breussovy masáže nejsou jen v rukou maséra

Tato masáž má tak hluboký vliv na zdraví, že si jí zamiluje každý, kdo má aspoň trochu rád sám sebe a své tělo. Ne, nečekají vás žádné sálové operace, jen jemné hlazení a proplétání rukou maséra, které vám pomohou navodit stav hluboké uvolněnosti. Ale jenom dobrý masér to nezachrání, pokud se do toho člověk nepustí celý a nedovolí masáži, aby k němu promluvila. To je jako když napíšete nejlepší román na světě, ale nikdo vám ho nevydá, protože máte špatný hlas, když ho čtete nahlas. Breussova masáž potřebuje vaši spolupráci - důvěru a odevzdanost.

Podle mých zkušeností, nejjednodušší cesta, jak se naučit této odevzdanosti, je prostě si to vyzkoušet. Já jsem šla do toho trochu jako křeček, co poprvé vidí běhací kolo - trochu znepokojeně, ale zároveň zvědavě. A uvědomila si jsem, že je to jedna z těch věcí, kterou jakmile vyzkoušíte, chcete více. A ne, není to jako s čokoládou!

Principy Breussovy masáže aneb proč byste měli vyhodit chemii z lázně

Breussova masáž funguje na principu, že tělo je schopné se samo uzdravit - potřebuje k tomu jenom trochu pomoci. Představte si to jako když se snažíte vyhrabat brambory a soused vám půjčí lopatu. Je to jednodušší, že? Masáž se zaměřuje na energetické body v těle a pomáhá uvolnit napětí a obnovit přirozený tok energie. Je to trochu jako Feng Shui pro vaše tělo – metoda, jak zařadit nábytek ve svém vnitřku tak, aby energie mohla proplouvat beze zbytečných překážek.

Když jsem poprvé slyšela o tomto přístupu, pomyslela jsem si, že to zní trochu jak věštění z kávové sedliny. Ale tak jako vždy - nenechala jsem se odradit. Myslíte, že mi nyní došlo, že mám vznosit ruce k nebesům a vzývat Breussovou masáž jako lék na všechno zlo? No tak skoro. Ona ta věc je v tom, že ve chvíli, když se uvolníte a necháte ostatní, aby pro vás udělali to, co sami pro sebe nemůžete, může se začít dít magie. A ne, nemusíte přitom obětovat ani trošku své racionality.

Osobní zkušenost, nebo proč mě z Breussovy masáže bolí svaly, které ani nevěděla, že mám

Hned na úvod musím říci, že když mi někdo poprvé říkal o Breussové masáži, zamračila jsem se tak, že bych mohla posloužit jako výstražný značka pro piloty při bouřce. Ale, abych vám podala úplný obraz, musím zmínit, jaké mám s touto masáží zkušenosti. A nebude to jenom blažené vyprávění o tom, jak jsem odpočívala v bavlněných mracích - i když, no, úplně jiný typ mraků se objevil, když jsem na druhý den zjistila, že mě docela bolí.

Je pravda, že Breussova masáž není žádný pohlazení přeltě, ale spíše objímání od člověka, který vám chce opravdu pomoci. A někdy se to může projevit jemnou bolestí jako u svalovky, protože tělo po takové masáži pracuje na plných obrátkách - detoxikuje, regeneruje, prokrvuje. Najednou jsem pocítila svaly, o kterých jsem předtím neměla páru. Ale víte co? Bylo to za to stojí, protože jsem se po nějaké době cítila jako znovuzrozená!

Breussova masáž ve světě - není to jen česká mágovina

I když nás může hřát na srdci, že jsme národ plný šikovných rukou a lásky k přírodním metodám, Breussova masáž není jen náš vynález, který bychom mohli bránit jako recept na originální pilsner. Tato forma masáže se rozšířila a je populární po celém světě. A nemyslíme tím jen u našich slovenských bratrů, ale daleko za hranicemi. Lze najít praktiky Breussovy masáže od Berlína po Buenos Aires a od Londýna až po Los Angeles. Všude se objevují lidé, kterým s rukama zázračně mizí stres a jejich těla se mění v harmonické chrámy klidu.

Myslíte, že je to jen další módní trend jako smoothie bary a hot jóga? No, já vám povím, že když je něco dobré, šíří se to rychleji než klepy o smyšleném románku celebrity. A teď vážně, Breussova masáž má opravdové benefity, což vysvětluje její oblíbenost po celém světě. Víte, lidé jsou sice všude trochu jiní, ale na druhou stranu, kdo z nás by odmítl pár chvil klidu a možnost pocítit se jako po dovolené v Karibiku, když venku zuří lednová slota?

Tipy, jak si užít Breussovou masáž na maximum

Jsem typ člověka, který má rád, když věci fungují jako švýcarské hodinky. Takže, jak dostat z Breussovy masáže to nejlepší? Předně, dejte si tu masáž od odborníka. To je jako s pitím vína - můžete si dát levné plnotučné z boxu nebo vychutnávat kvalitní ročník z dobrého sklepa. A nebojte se otevřít - já vím, zní to jako kampaň na duševní zdraví, ale je to tak. Nastavte si mentální vypínač na pozici "přijímám" a nechte se hýčkat.

Další věcí je odpočinek po masáži. Nevyběhněte z masážního salonu jako z úzkých startovních boxů na dostihové dráze. Dopřejte si čas na to, aby si vaše tělo odpočinulo a absorbovalo všechnu tu péči a lásku. A užijte si to! Breussová masáž by měla být vaše malé wellness útočiště, kde si odpočinete od všech starostí. Kéž by takových míst bylo na světě víc. Pokuď bych měla vybudovat ideální utopický svět, určitě by Breussová masáž měla své pevně dané místo v jeho základních pilířích. Nu což, snít se má vždycky velkolepě, že?