Čokoládová masáž: skvělý způsob, jak se rozmazlit

Čokoládová masáž: skvělý způsob, jak se rozmazlit pro, 12 2023

Proč vyzkoušet čokoládovou masáž?

Určitě jste již slyšeli o báječných účincích čokolády. Nikoho by nepřekvapilo, že vzhledem k její chuti a vůni má na lidi uklidňující a povzbudivý účinek. Ale víte, že čokoláda je také fantastickou součástí péče o tělo? Ano, čtete správně, čokoládová masáž je to, o čem dnes budu mluvit. Je to jedinečný zážitek, který vyžaduje minimálně dvě věci – fantastického maséra a kvalitní čokoládu, ideálně tmavou a organickou. Pojďme se na to podívat blíže.

Dokonalá relaxace pro tělo a mysl

Čokoládová masáž zahrnuje použití teplé čokolády jako masážního oleje, která proniká hluboko do pokožky a působí jako skvělý emolient s mnoha výhodami. Když dochází k uvolnění endorfinů, pocitu blaha a radosti, cítíte se lépe než kdykoli předtím. Tento druh masáže odbourává stres a napětí, a v neposlední řadě, také působí proti stárnutí. Jak říká stará moudrost: Čokoláda dodává radost. A tato radost se projevuje v relaxaci a uvolnění celého těla.

Lázeňská terapie doma

Čokoládovou masáž nemusíte absolvovat pouze v salonu krásy nebo lázních. Tento rituál můžete zopakovat i doma. Mám několik tipů, jak na to. Za prvé, zjistěte, jakou čokoládu použít. Tmavá čokoláda s vysokým procentem kakaa je nejlepší volbou, protože obsahuje nejvíce antioxidantů. Dále budete potřebovat masážní olej na bázi čokolády nebo jen čistou roztavenou čokoládu. Když budete mít všechny potřebné přísady, třeba si najít ideální prostor pro masáž - klidný, teplý pokoj s tichou relaxační hudbou bude ideální.

Postup: Jak na čokoládovou masáž doma

Provedení čokoládové masáže doma není tak složité, jak by se mohlo zdát. Začněte roztavením čokolády ve vodní lázni. Jakmile má čokoláda tekutou konzistenci, přidejte hlavní masážní olej. Poté postupně masírujte jednotlivé části těla. Důležité je čokoládu nanést rovnoměrně a jemně. Pozor na teplotu čokolády, aby vás nespálila. Po masáži pokožku opláchněte teplou vodou a nanesete hydratační krém. Můžete si jít lehnout a relaxovat s nějakou dobrou knížkou. Nebo třeba sledovat oblíbený film. Dokonce bych vám doporučila vypít šálek voňavého kakaa pro úplný čokoládový zážitek.

Výhody čokolády pro naši pokožku

Čokoláda je nejen skvělá na chuť, ale také pro naši pokožku. Obsahuje mnoho důležitých látek jako jsou vitamíny, minerály a antioxidanty, které jsou pro naši pokožku velmi prospěšné. Pomáhá v boji proti volným radikálům, které způsobují předčasné stárnutí. Má také uklidňující a hydratační účinky. Nikdy by mě nepřekvapilo, kdyby mi někdo řekl, že čokoláda je zázračná potravina. Na tom bych s ním úplně souhlasila.

Funny story: My first Chocolate massage experience

Nemohu mluvit o čokoládové masáži, aniž bych nezmínila svou první zkušenost s ní. To bylo, když jsem byla na dovolené na Bali. Naštěstí nemám alergii na čokoládu, takže pro mě to byl perfektní zážitek. Masérka mě natřela čokoládou od hlavy až k patě, a pak začala s masáží. Byl to jeden z nejlepších zážitků mého života. Připadala jsem si jako obrovský čokoládový bonbón, který chce každou chvíli rozplout. Po masáži jsem se cítila jako nově narozenecké miminko. Byl to prostě nádherný zážitek. Nicméně, ušetřete si tento zážitek pro období, kdy nebudete chtít jíst čokoládu. Uvěřte mi, když vás jednou někdo potře čokoládou celou, na nějakou dobu o ni ztratíte chuť.

Čokoládová masáž: Nemá to žádné negativní stránky?

Čokoládová masáž může být skvělým způsobem, jak se rozmazlit. Ale jako u všeho, i zde existuje několik potenciálních nevýhod, o kterých byste měli vědět. Například, pokud máte alergii na čokoládu, je to samozřejmě absolutně tabu. Také si uvědomte, že skutečná čokoládová masáž může být poměrně mastná a lepkavá, takže vás to může pár dní stát čistoty. Také se ujistěte, že je použitá čokoláda kvalitní, protože některé levné čokolády mohou obsahovat přísady, které by mohly podráždit vaši pokožku. Ale pokud máte otevřenou mysl a nejste alergičtí na čokoládu, doporučila bych vám to rozhodně vyzkoušet. Jsem si jistá, že budete nadšeni stejně jako já.