Jak lymfatická masáž může zlepšit váš spánkový cyklus

Jak lymfatická masáž může zlepšit váš spánkový cyklus srp, 14 2023

Základy lymfatické masáže

Pravděpodobně jste už slyšeli o lymfatické masáži, ale co to vlastně je? Lymfatická masáž je typ masáže zaměřený na stimulaci toku lymfy přes tělo. Což je, věřte mi, docela bitva! Lymfa je tekutina, která cirkuluje v našem těle a přispívá k celkovému zdraví našich orgánů a systémů. Vím, že to zní jako pochod medicínských termínů, ale v podstatě, lymfatická masáž je ta nejlepší věc pro vaše tělo asi od doby, co se začalo prodávat avokádo.

Vliv lymfatické masáže na spánkový cyklus

Dobře, teď se dostáváme k podstatě věci - jak lymfatická masáž může zlepšit váš spánkový cyklus. Je známo, že lymfatická masáž významně pomáhá snižovat stres a úzkost, což jsou dva hlavní faktory, které narušují naši schopnost dobře spát. A jak už Karel, můj manžel, mnohokrát prohlásil, pokud spíte lépe, vše ostatní v životě je snazší.

Technika lymfatické masáže

Chtěli byste se pustit do lymfatické masáže, ale nevíte, jak na to? Bez obav, je to snazší, než si myslíte! Existuje spousta videí a návodů online, které vám mohou pomoci naučit se základy této techniky. A nezapomeňte, že je to také o relaxaci, takže pokud se budete cítit při masáži dobře, znamená to, že to děláte správně. Matyáš a Adriana, moje děti, by měli jistě něco dodat k tomu, jak jsem je párkrát nechala vyzkoušet na mně tyto techniky a pokaždé to bylo docela zábavné!

Benefity lymfatické masáže pro spánkový cyklus

Jak jsme si již dříve řekli, lymfatická masáž může mít mnoho pozitivních vlivů na váš spánkový cyklus. Jedním z nich je například zlepšení kvality vašeho spánku. Kdo by si nepřál probudit se ráno svěží a plný energie, místo toho aby se cítil unavený a vyčerpaný? Myslím, že bychom se všichni chtěli více dívat na svět očima člověka, který se vyspal. Anebo jak říká můj Karel, "nemá smysl brát život příliš vážně, když se stejně neprobudíme živí". No, možná si ho teď v duchu přejmenujete na "Filozof-Karel", ale věřte mi, když se probudíte po dobrém spánku, chápete jeho slova mnohem lépe!

Osobní zkušenost s lymfatickou masáží a její dopad na můj spánkový cyklus

Zkoušela jsem různé typy masáží, ale lymfatická masáž má u mě zvláštní místo. Byla to pro mě zvláštní terapie, protože jsem viděla okamžité výsledky na svém zdraví a pocitu pohody. Ještě nikdy jsem se necítila tak dobře a vyspalá po masáži jako po této. Můj spánkový cyklus se rapidně zlepšil, a co je nejlepší, začala jsem si všímat, že moje děti i Karel se cítili mnohem lépe poté, co jsem je naučila několik základních technik.

Kontraindikace lymfatické masáže

Samozřejmě, jako u všeho, má i lymfatická masáž několik kontraindikací, kterých byste měli být vědomi. Pokud například trpíte nějakým závažným zdravotním problémem jako jsou srdeční problémy, aktivní infekce, trombóza, rakovina, nebo jste těhotná, měli byste se vždy poradit s lékařem nebo zdravotnickým odborníkem. Ale nebojte, to neznamená, že nemůžete získat benefity lymfatické masáže, jen potřebujete mírně jiný přístup a možná jinou intenzitu.

Závěr: Lymfatická masáž jako součást vaší každodenní péče

Zkuste zařadit lymfatickou masáž do své každodenní rutiny, a sami uvidíte, jak se to může pozitivně projevit na kvalitě vašeho spánku. Je to jednoduchý a účinný způsob, jak se postarat o své tělo a mysl. A věřte mi, že po několika sezeních budete přesvědčeni, stejně jako já a můj Karel, že je to nejlepší věc, kterou můžete udělat pro svůj spánkový cyklus. Takže co na to říkáte? Tak co když zítra vyzkoušíte lymfatickou masáž a uvidíte, jak se bude cítit váš spánkový cyklus?