Jak Breussova masáž může zlepšit váš den

Jak Breussova masáž může zlepšit váš den srp, 14 2023

Co je to Breussova masáž a proč byste ji měli vyzkoušet

První, co si možná říkáte, je: "Co to vůbec je Breussova masáž?" Nejsem překvapená, že se v České republice o tomto druhu masáže mluví méně. Breussova masáž je technika, která byla vyvinuta rakouským lékařem Rudolfem Breussem. Vychází z principu, že veškeré nemoci, které nás trápí, pramení z narušené rovnováhy v našem těle. Tato masáž se zaměřuje na nalezení a obnovení této rovnováhy prostřednictvím tlaku na určité body na našem těle. Je to velmi jemná a relaxační masáž, která může pomoci snížit stres, bolesti v těle a zlepšit kvalitu spánku. To vše z vás může udělat šťastnější a vyrovnanější osobu. Tohle jsem zažila na vlastní kůži! Ketam jsem byla naprosto unešená.

Akční plán: Jak začít s Breussovou masáží

Nekonečné hodiny věnované práci, starost o domácnost, mého milujícího manžela Pavla a okouzlujícího papouška jménem Kiko mě přivedly k hledání cesty, jak se lépe starat o mou mentální a fyzickou pohodu. Breussova masáž byla jako balzám na mé unavené svaly a ještě unavenější mysl. Pokud i vy hledáte způsob, jak si zlepšit každodenní život, tady je akční plán, jak začít s Breussovou masáží.

Najděte si certifikovaného terapeuta

Prvním krokem je najít si certifikovaného terapeuta, který se specializuje na Breussovu masáž. Je důležité mít důvěru v osobu, která vám dokáže poskytnout tu nejlepší péči. Pamatujte, že Breussova masáž je velmi specifická technika, kterou by měl provádět zkušený profesionál.

Stanovte si cíle

Před tím, než začnete s masážemi, je důležité stanovit si cíle. Chcete snížit úrovně stresu? Chcete se lépe vyspat? Potřebujete pomoc s bolestmi v těle? Na základě těchto cílů může váš terapeut upravit průběh masáží tak, aby co nejlepší odpovídal vašim potřebám.

Pomocí Breussovy masáže k lepšímu spánku

Jeden z největších benefitů Breussovy masáže je její schopnost zlepšit kvalitu spánku. Uvolňuje napětí ve svalech, což vám umožní hlubší a klidnější spánek. Osobně jsem si všimla, že po masáži není tak těžké zvládnout noční chrapot mého milého Pavla. Kiko také více oceňuje moji společnost, když jsem lépe odpočatá a energická.

Jak se Breussova masáž postará o vaše tělo a mysl

Kromě zlepšení kvality spánku také Breussova masáž pomáhá uvolnit napětí a bolesti v těle. Toto je dáno tím, že se zaměřuje na určité energetické kanály v těle, které jsou zodpovědné za přenos energie a informací. Když jsou tyto kanály blokovány, dochází k bolestem a nepohodlí.

Osobní zkušenost: Jak mi Breussova masáž změnila život

Moje cesta k Breussové masáži byla dlouhá a plná zkoušek a omylů. Nicméně výsledky po několika sezeních mě naprosto překvapily. Nejenže mi fyzicky pomohla, ale také mi poskytla prostor, kde jsem si mohla odpočinout od svých každodenních povinností a problémů. Díky tomu jsem se cítila mnohem lépe, byla jsem vyrovnanější a energická. Navíc, tento typ relaxace mi pomohl i v mém vztahu s Pavlem, protože jsem byla méně podrážděná a věnovala jsem se mu více.

Jak získat maximum z Breussovy masáže

Aby byla Breussova masáž co nejefektivnější, je příjemné prodloužit relaxaci i po skončení masáže. K doplnění energie a rozšíření efektů masáže doporučuji drobné cviky jógy, meditaci nebo dokonce lehkou procházku na čerstvém vzduchu. Také je skvělé doplnit tělo šálkem bylinného čaje nebo lehkým ovocným smoothie.

Začněte dnes s Breussovou masáží a objevte její zázračné účinky

Na závěr bych vám chtěla říct, že Breussova masáž může být přesně to, co potřebujete k zlepšení kvality vašeho dne. Je skvělá pro relaxaci, snížení stresu a zlepšení spánku. A kdo z nás by si nedokázal představit, jak by taková pomoc mohla zlepšit každodenní život? Tak nečekejte, vyzkoušejte Breussovou masáž a začněte se cítit lépe už dnes!