Jak klasická masáž může podpořit vaši duševní pohodu?

Jak klasická masáž může podpořit vaši duševní pohodu? srp, 14 2023

Benefity klasické masáže pro tělo a mysl

Chcete-li si dopřát relaxaci a uklidnit mysl, pravděpodobně neexistuje lepší způsob, než pomocí klasické masáže. Masáže jsou skvělým způsobem, jak se zbavit stresu kazdého dne a dosáhnout pocitu klidu a pokoje. Klasická masáž pracuje na našem těle a mysli dohromady, léčí uhnané a napjaté svaly, zatímco nás přivádí do stavu hluboké relaxace. Hm, od této chvíle bych vám měla říkat "má výborný způsob, jak se zbavit stresu", ale to by nebylo příliš zábavné, že? Tak tedy, udělám to raději tak, že vás vezmu na malou cestu poznání, jak klasická masáž může podpořit vaši duševní pohodu.

Jak funguje klasická masáž?

Na první pohled se může zdát, že klasická masáž je jen technikou pro uklidnění bolavých svalů. Ale ejhle, je to mnohem víc! Naše tělo je nádherný stroj, který reaguje na každotýdenní stres a napětí, a to tímhle způsobem: stahujeme svaly, vrásčíme čelo, křečovitě držíme tužku v ruce. Masáží takovýchto tensí se uvolňuje napětí, což vede k lepšímu tělesnému prokrvění, ale také k uklidnění mysli.

Přispívá k redukci stresu a úzkosti

Aha! Toto je tedy důvod, proč se po masáži cítíme tak uvolněně! Jak náš tělesný stres klesá, tak klesá i stres v naší mysli. Je to jako když naše tělo říká naší mysli: "Hej, už jsme v pohodě, tak se neznepokojuj." A naše mysl na to odpoví: "Dobře, budu klidnější." Pokud tedy trpíte chronickým stresem nebo úzkostí, pravidelná masáž je skvělá prevence.

Promovuje kvalitní spánek

Existuje něco lepšího než kvalitní, přerušovaný spánek? Po masáži se cítíme tak uvolněně a klidně, že bychom mohli spát jak miminka. A to je vlastně cesta, jakým způsobem klasická masáž podporuje duševní pohodu. Vědci potvrdili, že dobrý spánek je nesmírně důležitý pro naše duševní zdraví.

Zvyšuje tělesné uvědomění

Když nám někdo masíruje celé tělo, stáváme se více vědomi těch částí, které jsou v napětí. Mluvím o tom, když po masáži říkáme: "Nikdy jsem si neuvědomila, že jsou mi tak ztuhlá záda!" A tady je ten zajímavý bod - když se stáváme více vědomi našeho těla, stáváme se více vědomi také naší mysli.

Zlepšuje náladu

Podle výzkumu, masáž pomáhá zvyšovat hladinu serotoninu - neurotransmiteru, který hraje velkou roli v naší náladě. Takže příště, když budete mít špatný den, možná by se vám vyplatilo zajít na masáž. Kdo by nechtěl mít lepší náladu, že?

Závěrem bych chtěla sdílet jeden příběh z mého života, který se týká této tématiky - byla to jedna z těch chvílí, kdy jsem si uvědomila, jak moc mi masáže pomáhají. Jednoho dne jsem se cítila úplně vyčerpaná - měla jsem toho hodně na práci, řešila jsem osobní záležitosti a cítila jsem, že mě všechno přemáhá. Rozhodla jsem se tedy, že si zajdu na masáž. Po hodině jsem se cítila jako nová žena - odpočatá, uvolněná a se zvládnutelnou hladinou stresu.

Myslím si, že můžeme souhlasit s tím, že klasická masáž je úžasným nástrojem pro duševní pohodu. Je to jako malý dar sebevědomí, který si můžeme darovat. Tak se nestyďte, dopřejte si masáž a užijte si skvělý pocit, který z ní vychází. A víte co je na tom nejlepší? Budete si to zasloužit.