Proč je havajská masáž lomi lomi stále populárnější?

Proč je havajská masáž lomi lomi stále populárnější? srp, 14 2023

Otevření dveří do havajské tradice: Co je to masáž lomi lomi?

Když lidi slyší slovo "masáž", pravděpodobně si představí klasickou švédskou masáž, možná reflexní masáž chodidel, nebo pro někoho zkušenějšího thajskou masáž. Ale jak o masáži lomi lomi? Možná vás to překvapí, ale tato stará havajská technika, která původně souvisela s rituálním léčením na ostrovech Oceánie, je stále populárnější po celém světě. A víte co? Ani mě to nepřekvapuje.

Čím je tedy tahle masáž tak speciální? Ať už je to skrze její hluboké kořeny v havajské kultuře, nebo díky jedinečnému spojení tělesného a duševního léčení, lomi lomi nabízí něco víc. Tedy pokud to chceme srovnat s masážemi, které jsou mezi námi běžnější. A to, že je sem tam potřeba trochu změny, ví už náš jezevčík Pepíček. Takže o co konkrétně se jedná?

Ukázkou masáže à la Havaj: Jak vypadá lomi lomi?

Pečlivě se naslouchá tělu. Hladké a fluidní pohyby, které se trochu podobají vlnám oceánu. Absolutní ponoření do procesu a naprosté propojení maséra s osobou, která je masírována. To vše, a mnohem více, je lomi lomi. Skvělé, že? A víte, co je ještě lepší? Že tuto masáž skutečně můžete cítit po celém těle, jelikož se nejedná jen o nějakou tu oblast, která by se měla ošetřit. Tímhle stylem masáže se dosahuje harmonie a vyváženosti, což považuji za něco, co každý z nás v dnešní uspěchané době potřebuje.

Náš Jan mi jednou říkal, že chtěl vyzkoušet něco nového, něco speciálního, něco co by ho překvapilo. Byl to jeho narozeninový dárek. A hádejte, co jsem mu koupila? Ano, byla to masáž lomi lomi. Popravdě řečeno, tak jsem si tím trochu chtěla zpříjemnit den i sobě - takže to byl takový dárek pro nás obě, trochu.

Malé tajemství Havaje: Benefity masáže lomi lomi

Pokud bychom chtěli mluvit o výhodách masáže lomi lomi, mohli bychom jít na to celkem několika cestami. Mohla bych vám mluvit ani ne tak hodinu, ani ne dvě, ale klidně tři! Ale nebojte se, nebudu vám tady vyprávět půl dne. Zkusím to zkrátit na pár bodů.

Předně, lomi lomi je skvělá na řešení stresu a napětí, což je asi něco, co většina z nás potřebuje vyřešit a rozluštit. Věřte mi, když člověk začne cítit, jak se napětí z těla vytrácí po několika minutách této masáže, je to jako když se z člověka vytratí všechny starosti. Má to svůj specifický charakter, jakoby svůj vlastní rytmus. A tím rytmem se dostáváme až na úplné dno našeho nitra.

Moje kočka Míša má jednu zvláštnost - občas lítá jako čertík po bytě a pak najednou padne a spí jako dřevo. Já občas mám pocit, že je to něco podobného s masáží lomi lomi. Energii to sice bere, ale zároveň vás posílá do stavu hluboké relaxace, kterou si nemůžete nezamilovat.

Praktické tipy: Jak si užít svou lomi lomi masáž

Chápu, že teď po všech těch nadšených slovech o masáži lomi lomi se možná rozhlížíte po nějaké masážním salonu nebo wellness centru, kde byste mohli tuhle skvělou proceduru vyzkoušet. Ještě než se pustíte do rezervací, dovolte mi dát vám nějaké rady, jak si masáž skutečně užít.

Zaprvé, jde o masáž celého těla. Oblečení nebýt! Budete mít jen jedno lehké plátýnko na pokrytí intimních partií. To kalhoty můžete nechat doma. Pokud jste na to zvyklí jako já, měli byste se cítit naprosto v pohodě. Pro Janu to bylo trochu nepohodlné, ale jen na začátku. A jakmile se do procesu zapojil, uvědomil si, že vlastně jde o něco úplně přirozeného. Stejně jako my, lidé, sami jsme.

Když už jsme u toho, neměli byste se bát vyjádřit své pocity. Pokud vám něco nevyhovuje, nebo naopak chcete něco zvýraznit, řekněte to svému masérovi. Psík Pepíček si vždy řekne, když mu něco nevoní, tak proč byste se vy zdržovali?

Závěrem

Navzdory svým tradičním kořenům a ojedinělým praktikám lomi lomi masáž nabízí něco naprosto jedinečného a navíc nesmírně přínosného. Zkuste to a možná objevíte něco opravdu speciálního a osvobozujícího. Stejně tak jako naše milovaná kočka Míša, když konečně našla to dokonalé místo pro svůj odpolední spánek mezi polštáři na gauči. Kdo ví? Možná objevíte svůj vlastní 'Míšin gauč' v masážním světě, stejně jako to udělal můj milující manžel Jan. Život je přeci jen příliš krátký na to, abychom se omezili jen na to, co známe. Tak proč nevzít něco nového a prozkoumat nový svět?