Jak masírovat záda v těhotenství?

Jak masírovat záda v těhotenství? pro, 2 2023

Poznání potřeby masáže v těhotenství

Když jsem byla těhotná, přišel den, kdy jsem zjistila, že žádné množství polštářů, které jsem si podkládala pod záda, mi nepomáhá, a že jsem vždycky unavená a vyčerpaná. To bylo v okamžiku, kdy jsem skutečně pochopila hodnotu dobré masáže zád. Nikdy jsem neměla takové obtíže se zády jako v tomto období. Teprve v té chvíli jsem si uvědomila, kolik stresu naše těla podstupují během těhotenství. A tak jsem se rozhodla věnovat tento článek masáži zád v těhotenství.

Význam masáže zád v těhotenství

Těhotenství je období s mnoha změnami, a to nejen tělesnými, ale také duševními. A jednou z nejčastějších potíží, se kterými se těhotné ženy setkávají, jsou bolesti zad. Jak se bříško zvětšuje, tak se také zvětšuje zátěž na naše záda a ostatní části těla. A právě masáže mohou být skvělým řešením pro tyto bolesti. Je prokázáno, že masáže nejenže zlepšují pohyb krve a lymfy, ale také uvolňují napětí napříč celým tělem a posilují imunitní systém.

Jak si masírovat záda doma

Pokud vás trápí bolesti zad a nemáte k dispozici maséra nebo prostě preferujete své pohodlí domova, existuje několik technik, jak si můžete masírovat záda i doma. První technikou je použití tenisového míčku. Položte se na podlahu a umístěte tenisový míček mezi sebe a podlahu na místo, kde cítíte bolest. Pokud se nechcete lehnout na zem, můžete míček umístit mezi záda a zeď a masírovat se tímto způsobem. Je to jednoduché a účinné řešení, které můžete využít kdykoliv.

Druhy masáže pro těhotné

Jak jsem zmínila dříve, masáže jsou skvělým způsobem, jak se zbavit stresu a uvolnit tělo. Ale ne všechny masáže jsou pro těhotné ženy vhodné. Existují různé typy masáží, jako například švédská masáž, reflexní terapie, aromaterapie, akupresura, hawaijská masáž a další. Každá z nich má své výhody, ale je důležité, abyste si vybrali masáž, která je pro vás bezpečná a vám vyhovuje. Vždy je lepší konzultovat svou volbu s lékařem nebo s certifikovaným masérem pro těhotné ženy.

Kdy se vyhnout masáži v těhotenství

Jak už jsem zmínila, ne všechny masáže jsou pro těhotné ženy vhodné, a existují také situace, kdy by se měla masáž v těhotenství úplně vyhnout. Například pokud máte vysoký krevní tlak, předčasný porod, komplikace s placentou nebo pokud jste v prvním trimestru těhotenství. Vždy je důležité konzultovat jakýkoliv typ masáže s odborníkem nebo svým lékařem.

Bezpečnostní opatření při masáži v těhotenství

Bezpečnost by měla být vždy na prvním místě, obzvláště když jde o těhotenství. Pokud se rozhodnete pro masáž v těhotenství, je důležité vzít v úvahu několik bezpečnostních opatření. Za prvé, měli byste se vždy obrátit na certifikovaného maséra, který má zkušenosti s těhotenskou masáži. Za druhé, vždy si lehněte na bok, nikdy na břicho. A za třetí, vždy dbejte na to, abyste se cítila pohodlně a bezpečně.

Přínosy masáže pro tělo a mysl

Ano, dnes jsme se věnovali hlavně zádové masáži, ale nemůžeme zapomínat, že masáž může mít mnoho dalších přínosů pro tělo a také pro mysl. Masáže dokáží celkově uvolnit tělo a zmírnit stres, napětí a úzkost. Díky nim se cítíme lépe, jsme klidnější a spokojenější. Pro mě byla masáž neocenitelnou pomocí během mého těhotenství. A jak říkám - za mě to byla jedna z nejlepších investic do mého zdraví a pohody.

Shrnutí

V dnešním článku jsme si povídali o tom, jak důležitá je masáž v těhotenství, jaké jsou její přínosy a jaké existují různé techniky a typy masáže. Ve svém těhotenství jsem zažila období, kdy jsem měla velmi bolestivá záda a dnes jsem s vámi chtěla sdílet své zkušenosti a rady. Doufám, že se vám článek líbil a že vám pomůže vyrovnat se s bolestmi zad v těhotenství.