Jak si můžete užít masáž lávovými kameny doma

Jak si můžete užít masáž lávovými kameny doma srp, 14 2023

Vybavení pro domácí masáže lávovými kameny

Ať už je to pro relaxaci, pro zmírnění bolesti, nebo třeba pro zlepšení krevního oběhu, masáže lávovými kameny jsou bezpochyby jednou z nejpříjemnějších procedur, která může poskytnout mnoho zdravotních výhod. Možná si ale říkáte, že takovéto procedury jsou vyhrazeny jen pro wellness centra a lázeňské resorty. To ale vůbec nemusí být pravda, každý si totiž může tuto luxusní proceduru užít i doma. A právě o tomto, jak si můžete užít masáž lávovými kameny doma, bude tento článek.

Prvním krokem pro uskutečnit masáž lávovými kameny doma je samozřejmě pořídit si vhodné vybavení. To zahrnuje soubor lávových kamenů různých velikostí, lázeň na zahřívání kamenů, ručník a nějaký dobrý masážní olej. Lávové kameny lze zakoupit samostatně, nebo jako součást různých sad pro masáže.

Pokud jde o lázeň na zahřívání kamenů, existuje mnoho možností, jak takovou lázeň může vypadat. Pokud máte kamennou pec nebo krb, který můžete bezpečně použít k zahřívání kamenů, pak vás nic neomezuje. Ne vždy ale můžeme mít doma takové podmínky, proto existují i speciální přístroje, které poskytují bezpečné a pohodlné zahřívání lávových kamenů.

Technika masáže lávovými kameny

Teď, když máme vše potřebné vybavení, můžeme se začít věnovat samotné technice masáže lávovými kameny. Tato masáž je specifická v tom, že zahrnuje použití lávových kamenů, které jsou zahřáté, aby uvolnily svaly a povzbudily oběh. Kameny jsou pak umístěny na klíčových body těla, kde mohou působit svou magickou sílu.

Budu upřímná, sám můj Jaroslav při prvopokusné masáži lávovými kameny měl trochu respekt jak ze samotných zahřátých kamenů, tak z techniky jejich použití. Ale s trochou praxe a trpělivosti se dá dojít k vynikajícím výsledkům. Všechno chce čas, tak jak říká mé oblíbené české přísloví: "Dům se nekrade, ani se nebuduje za jeden den". Ani se mladí z masáže lávovými kameny nestanete za jeden den, ale pokud v tom budete pokračovat, určitě se vám to vyplatí.

Příprava a zahřívání kamenů

Dalším krokem je příprava a zahřívání kamenů. Zde je nezbytné dodržovat pár pravidel, aby byl proces bezpečný a pohodlný jak pro maséra, tak i pro masírovanou osobu. Kameny by měly být zahřáté na teplotu pohodlnou pro dotyk, zhruba mezi 50 - 60 stupeňmi Celsia. Pamatujte, že vysoká teplota může způsobit popáleniny a nepříjemnosti, takže je třeba být opatrný.

Moje zkušenost mi říká, že nejlépe je kameny ponořit do lázně plné horké vody a nechat je zahřát se na správnou teplotu. Je důležité mít na paměti, že kameny potřebují čas na to, aby se vyhřály. Před začátkem masáže je dobré je nechat v horké vodě alespoň 20 minut.

Různé velikosti lávových kamenů a jejich využití

Když si pořídíte sady lávových kamenů pro masáže, uvidíte, že kameny jsou různých velikostí. To není náhoda, každý kámen má své specifické využití. Největší kameny jsou obvykle používány pro masáže zad a ramen, zatímco menší jsou ideální pro obličej a další citlivé oblasti. Jsou zde také úzce tvarované kameny, které jsou určeny pro masáže okolo páteře a jiné oblasti, které vyžadují více tlaku nebo přesnosti.

Jaroslav byl například nadšený z masáže lávovým kamenem na šíji, kde mívá často napětí. Bylo fascinující sledovat, jak se jeho obličej rozzářil a napětí z něj jakoby odplavalo. Na druhé straně, naše zkušenost ukázala, že tenké, dlouhé kameny jsou skvělé pro masáže okolo páteře. Pokud budete následovat pravidla bezpečnosti a postupovat pomalu, můžete docílit velmi uspokojivých výsledků.

Použití masážního oleje

Nezapomínejte na použití masážního oleje. Ten zajišťuje hladký pohyb kamene na kůži, aniž by způsoboval nepohodlí. Existuje mnoho druhů masážních olejů, které mohou masáži dodat přidanou hodnotu díky svojím aromatickým nebo terapeutickým vlastnostem. Například levandulový olej je skvělý pro relaxační masáže, neboť má uklidňující účinky, zatímco eukalyptový nebo mátový olej může být dobrou volbou pro masáže zmírňující svalové napětí a bolesti.

Osobně miluji použití různý olejů při masáži, ať už pro jejich vůni, nebo pro množství benefitů, které přinesou naší pokožce. Pokud se vám nějaký olej osvědčil při běžné masáži nebo péči o pokožku, určitě ho vyzkoušejte i v kombinaci s lávovými kameny.

Relaxace a klid po masáži

Poslední, ale vůbec ne nejméně důležitý aspekt domácí masáže lávovými kameny, je relaxace a klid po samotné masáži. Ať už jste masáž podstoupili sami, nebo jste masírovali někoho jiného, je důležité po masáži učinit vše pro to, aby klid a uvolnění, které masáž přinesla, co nejdéle trvalo.

Pouze tak budete schopni plně si užít všechny benefity, které masáž lávovými kameny přináší. A také si budete moci lépe vychutnat tu nádhernou, klidnou a harmonickou atmosféru, kterou masáž vytvoří. Doporučuji třeba si pustit příjemnou relaxační hudbu, nebo zapálit aromatizovanou svíčku. To vše vám pomůže ještě více se uvolnit a ponořit do světa klidu a harmonie.

Víte, co je skvělé na tom mít doma takovou možnost masáže? Že když máte takový den, kdy se cítíte unavená, napjatá a potřebujete se trochu odreagovat, nemusíte nikam jezdit. Stačí jen vytáhnout lávové kameny, zahřát je, nasadit relaxační hudbu a ponořit se do světa naprostého klidu a relaxace. A víte, co je na tom ještě lepší? Že si to můžete zařídit kdykoli, a to doslova kdykoli. Ať už je to třeba v pátek večer po náročném týdnu, nebo třeba v neděli ráno, kdy si chcete načerpat energii na nový týden.

A ještě jedna věc, kterou bych měla zmínit. Říká se, že kameny mají svou vlastní energii. A já osobně tomu věřím. Proto doporučuji, pokud si pořídíte lávové kameny, věnovat jim nějaký svůj čas. Sedněte si s nimi, poslechněte si jejich ticho. Možná si to sice neuvědomujete, ale vaše tělo a váš vnitřní já jsou schopny rozpoznat tuto energii. A to je něco, co z masáže lávovými kameny dělá tak jedinečný a naplňující zážitek.

Ať už jste masér, nebo ten, kdo je masírován, vždy se snažte vychutnat si tento zážitek plnými doušky. Učte se od kamenů, naslouchejte jim a nechte je, aby vás vedly. Ať už je to relaxace, kterou hledáte, nebo jen chcete zmírnit bolest a napětí, věřím, že s praxí a trpělivostí budete moci dosáhnout něčeho skutečně výjimečného.

Přeji vám, abyste si užili masáž lávovými kameny doma naplno a stala se pro vás nejen zdrojem relaxace, ale také zdrojem radosti, radosti z objevování nových věcí a radosti z pečování o sebe a své blízké. Protože o to v životě jde, o radost a štěstí z každého dne, který nám život dává do vínku.