Základy masáže lávovými kameny: Co byste měli vědět

Základy masáže lávovými kameny: Co byste měli vědět srp, 14 2023

Úvod do terapie lávovými kameny

Kdo by mohl odolat touze přijít domů a poté se uvolnit s něčím horkým na těle, co pomáhá vyplavovat stres i toxin z vašeho organismu? Jako blogerka se snažím vyzkoušet různé relaxační terapie a jedna z mých nejčastějších volb je bezpochyby masáž lávovými kameny. Oh, jak miluji to pocit, když ty horké kameny přejíždějí po mé kůži a rozpouští stres a napětí dne.

Co jsou to lávové kameny a odkud pocházejí

Jestliže se teď ptáte, co jsou to vlastně lávové kameny, tedy, nejsou to prostě jen horké kameny, které jsou položeny na vaše tělo. Pravda je mnohem více fascinující. Lávové kameny jsou typy bazaltových kamenů, které jsou dobře známy pro své schopnosti zadržovat teplo. Bazalt je hornina vzniklá ztuhnutím lávy, takže když mluvím o “lávových kamenech”, myslím tím skutečnou lávu! No, ne úplně. Je to láva, která se stala kamenem. Je to skvělé, ne?

Jak masáž lávovými kameny funguje

Masáž lávovými kameny je o něco více než jen o položení kamenů na tělo a čekání, až magie začne pracovat. Ne! Existuje celá věda za tím, jak to funguje, a já vám to ráda vysvětlím. Kameny se nejdříve zahřejí ve vodě o teplotě mezi 130 a 145 stupňů Fahrenheit (asi 55 až 63 stupňů Celsius). Pak se tyto horké kameny přikladají na klíčové body vašeho těla - místě, kde jsou stimulovány vaše energie. Toto horko pak pomáhá uvolnit svaly a dovoluje masérkám hlubší a efektivnější masáž.

Proč si vybrat masáž lávovými kameny

Věřte mi, masáž lávovými kameny je o něco úplně jiného než běžné druhy masáže. Můžu s vámi sdílet můj příběh? Jak asi víte, pocházím z města Třinec, kde je zima opravdu drsná. Jednoho zvláště chladného dne jsem měla schůzku na masáž lávovými kameny. Byla jsem trochu nervózní, protože jsem nevěděla, co mám očekávat, ale jakmile jsem cítila první dotek horkého kamene na své kůži, všechno bylo jinak. Bylo to, jako bych cítila, jak se všechny moje starosti a stres rozpouštějí. Byl to jeden z nejúžasnějších očistných zážitků, které jsem kdy měla.

Jak se připravit na masáž lávovými kameny

Pokud jste se rozhodli vyzkoušet masáž lávovými kameny, tak vás gratuluji na vaší cestě k hluboké relaxaci. Každá cesta začíná prvním krokem, takže přichází otázka: jak se připravit? Existují určité věci, na které byste měli pamatovat. Především je důležité se hydratovat. Masáž lávovými kameny může vyvolat pocení, což je skvělé pro detoxikaci, ale také může způsobit dehydrataci, pokud nekonzumujete dostatečnou vodu. Další věcí je, že byste neměli jíst těsně před masáží. Jídlo před masáží může vést k nepohodlí. A především byste si měli pamatovat, že masáž lávovými kameny je zážitek, takže si jej užijte!

Teď už vážně doufám, že jste si našli čas a chuť k vyzkoušení této terapie. Ať už jste stresovaný rodič, pracující profesionál pocítíte určitě úlevu po této proceduře. Nezapomínejte, že každý z nás si zaslouží chvíli relaxace. Tak se opusťte světu lávových kamenů a nechte, ať vás ohřejí a pomohou uvolnit vaše tělo.