Proč je masáž Shiatsu ideální pro relaxaci po náročném dni?

Proč je masáž Shiatsu ideální pro relaxaci po náročném dni? srp, 14 2023

Proč zvolit masáž Shiatsu?

Shiatsu, tento půvabný termín si leckdo spojuje se záhadnými výrazy z Dálného východu. Ale jak se říká: "V čem je tajemství, to je pro nás nejatraktivnější." Protože jsem se v poslední době sama několikrát podrobila této úžasné masáži, vyzkoumala jsem pro vás, proč je masáž Shiatsu ideální relaxací po náročném dni.

Shiatsu je tradiční japonská masáž, která harmonizuje tělo i ducha a je založena na principu tlaku na specifické body. Ale ruku na srdce, kdo z nás po práci nemá pocit, že mu na ramenou sedí slon? Kdo z nás se nechce vrátit domů, vyhodit nohy na stolec a relaxovat? No, Shiatsu vám v tomto ohledu může nabídnout mnohem víc.

Zázračné účinky Shiatsu

Na Shiatsu masáž jsem se poprvé vydala před pár měsíci. Byla jsem vyčerpaná, unavená a potřebovala jsem se zkrátka zastavit. Po sérii shiatsu seance jsem však zjistila, že její působení je mnohem hlubší než jsem si myslela. Shiatsu mi pomohlo nejen odstranit fyzické napětí, ale také mi pomohlo zvládnout stres a najít svůj vnitřní klid.

Podle mnoha výzkumů masáž Shiatsu zlepšuje průtok energie v těle, uvolňuje svaly a klouby, posiluje imunitní systém, ale také rozjasňuje mysl. Kdo by si po celodenním maratonu v rámci pracovních povinností nepřál pocit vyrovnanosti a klidu?

Shiatsu a jeho terapeutické možnosti

Znáte to, jak když dojde káva, zvlášť ta v práci, je vaše tělo jedinou zálohou? A že je třeba si ji pečlivě hýčkat. Shiatsu nabízí nejen úlevu od bolesti a napětí, ale také dokáže poskytnout přirozenou podporu při léčbě celé řady zdravotních problémů.

Rozmanitost pohybů maséra, který pracuje nejen prsty, ale také lokty, koleny a i celým tělem, přináší do těla pružnost a lehkost. Mě osobně například pomohlo při bolestech zad a hlavy, které jsou moje neoddělitelné společnice po celodenním psaní článků.

Shiatsu - nevšední technika masáže

Teď se otočíme na druhou stranu kovanice a podívejme se na masáž Shiatsu z pohledu techniky. Shiatsu používá různé manipulace, včetně tlaku, masírování, rotace a natažení. Myslím, že bych mohla vykopat úplně nový slovník, kdybych měla popsat všechny techniky, které maséři používají při masáži Shiatsu.

Každá seance je jedinečná a přizpůsobená potřebám klienta. To je něco, co mě na Shiatsu fascinuje. Bez ohledu na to, jak se cítím, masér dokáže „přečíst“ stav mého těla a poskytnout mi přesně to, co potřebuji.

Shiatsu jako součást životního stylu

Už je tomu nějaký ten pátek, co jsem začala chodit na masáže Shiatsu, a upřímně, cítím se skvěle. Je to pro mě jako meditace, jako chvíle pro sebe, kdy se zastaví čas a já se mohu plně soustředit na své tělo a mysl.

Shiatsu jsem pro mě stalo něčím víc než jen další metodou relaxace. Je pro mě způsobem života, něčím, co mě učí naslouchat svému tělu a take care of myself. A to je něco, co si myslím, že každý z nás potřebuje - najít chvíli, kdy se může vypnout, relaxovat a reflektovat. Tak ať už máte stresující pracovní den, nebo jste prostě unaveni z běžné rutiny, zkuste Shiatsu. Nebudete litovat!